Podczas spotkania zaprezentowano cztery najnowocześniejsze aparatury badawcze, które zostały zakupione w ramach projektu - „Doposażenie Środowiskowego Laboratorium Miernictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie”. Przy stanowiskach naukowcy omawiali m.in. badania wytrzymałości materiałów z wykorzystaniem nowoczesnej maszyny wytrzymałościowej.
Nauka i biznes muszą ze sobą ściśle współpracować. Bez dobrej współpracy przedsiębiorców z naszą uczelnią nie będziemy w stanie budować nowoczesnej gospodarki – powiedział prof. Mirosław Pajor - dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie.
W seminarium eksperckim wzięło udział ponad 15 przedstawicieli firm intensywnie rozwijającego się w regionie przemysłu przeładunkowego, drzewnego, stoczniowego i energetyki wiatrowej. Kolejne spotkanie nauki i biznesu planowane jest na początku grudnia.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr RPZP.01.03.00-32-0004/17 pn. „Doposażenie Środowiskowego Laboratorium Miernictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 i Budżetu Państwa.
Mateusz Lipka
Rzecznik Prasowy
ZUT w Szczecinie