Na pierwszym stopniu studiów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym przygotowaliśmy 3250 miejsc. W naszej ofercie edukacyjnej znalazły się również studia magisterskie (stacjonarne i niestacjonarne). Tu na kandydatów czeka łącznie 1250 wolnych miejsc. Nabór zakończymy 8 lipca, natomiast ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia oraz list rezerwowych odbędzie się 12 lipca. Ostateczne wyniki rekrutacji poznamy 30 lipca – mówi Mateusz Lipka, rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
W przypadku, gdy liczba kandydatów przyjętych na studia w pierwszym terminie rekrutacji nie wyczerpie limitu miejsc na dany kierunek, zostanie ogłoszony drugi termin rekrutacji oraz rekrutacja uzupełniająca dla kandydatów, którzy będą ubiegać się o przyjęcie na studia pierwszego stopnia. Terminy dodatkowego naboru zostaną zakomunikowane pod koniec lipca.
Kandydaci na architekturę oraz projektowanie architektury wnętrz i otoczenia, mają nieco inny harmonogram. W ich przypadku rejestracja zakończy się
20 czerwca. Przed nimi sprawdzian z umiejętności plastycznych. Z uwagi na wciąż zmieniającą się sytuację epidemiczną w Polsce, egzamin z rysunku przeprowadzimy 22 czerwca w formie online – tłumaczy Mateusz Lipka.
Oferta edukacyjna Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie powiększyła się o pięć nowych kierunków: aquaculture and fisheries, materials science and engineering (studia w języku angielskim), inżynierię materiałów i nanomateriałów, projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich oraz ichtiologię i akwakulturę.
Ichtiologia i akwakultura, wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego świata, którego priorytetowym zadaniem jest racjonalne zarządzanie środowiskiem wodnym oraz jego szczególna ochrona. W trakcie zajęć prowadzonych na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa studenci nauczą się między innymi w jaki sposób planować gospodarkę na wodach otwartych i łowiskach specjalnych, projektować obiekty hodowlane wykorzystywane w akwakulturze oraz przeprowadzą pod okiem naszych specjalistów rozród ryb cennych gatunków w warunkach kontrolowanych - tłumaczy Mateusz Lipka.
O tym, jak samodzielnie zaprojektować najnowsze innowacyjne materiały wykorzystywane we wszystkich gałęziach przemysłu będzie się można nauczyć na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT.
Nauka na kierunku inżynieria materiałów i nanomateriałów przeznaczona jest dla wszystkich, którzy w przyszłości chcą badać zastosowanie otrzymywanych materiałów i nanomateriałów w wielu fascynujących obszarach, między innymi w medycynie jako nośniki leków w antynowotworowej terapii celowanej, nowoczesnej diagnostyce do niszczenia chorych tkanek w organizmie metodami hipertermii i fototermii dynamicznej, w inżynierii tkankowej jako nanowłókniste podłoża do namnażania komórek i tkanek, czy w ochronie środowiska do oczyszczania wody i generowania wodoru z wody – tłumaczy Mateusz Lipka.
Szczegółowe informacje nt. oferty kształcenia, zasad rekrutacji, terminów, limitów przyjęć, opłat, wymaganych dokumentów znajdują się na stronie www.zut.edu.pl w zakładce dla kandydata. Wszystkich zainteresowanych studiowaniem na ZUT zachęcamy również do śledzenia oficjalnych kont uczelni na Facebooku, Instagramie oraz YouTubie.
Z Działem ds. Studenckich, który odpowiedzialny jest za rekrutację można kontaktować się telefonicznie (91 449 45 87) lub mailowo (rekrutacjazut@zut.edu.pl). Dodatkowych informacji na temat oferty edukacyjnej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie udziela również Biuro Promocji ZUT, które przygotowuje kolejne wirtualne spotkanie dla kandydatów w dniach 23-24 czerwca.
Fot. Małgorzata Starkiewicz, Biuro Promocji ZUT.