Mentoring to narzędzie, które pomaga nieśmiałym odważyć się i zawalczyć o więcej, niepewnym dodaje pewności przy wyborze drogi rozwoju, a wszystkim młodym, którzy dopiero weszli na ścieżkę kariery naukowej pozwala się do niej dobrze przygotować i uporządkować pomysły w logiczny plan. Indywidualna współpraca z mentorem, który ma już konkretne osiągnięcia i może podzielić się własnym doświadczeniem, daje szanse nabycia kompetencji, dzięki którym ten plan może być zrealizowany z sukcesem.
To już siódmy nabór w programie mentoringowym TopMinds otwierającym studentom i doktorantom drzwi do międzynarodowej kariery. Do tej pory z programu skorzystało niemal 190 młodych osób! Inicjatorem TopMinds i jego wieloletnim współorganizatorem jest dr hab. inż. Piotr Sulikowski, prof. ZUT z Wydziału Informatyki, kierownik Szkoły Orłów ZUT. Organizatorami instytucjonalnymi jest Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kulturową pomiędzy Polską a USA, oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators.
Dla kogo jest ten program?
Udział w TopMinds 2024 mogą wziąć osoby przygotowujące rozprawy doktorskie na polskich uczelniach lub instytucjach naukowych oraz badawczych, a także studenci i studentki ostatniego roku studiów magisterskich, którzy planują swoją karierę w obszarze nauki. Organizatorzy szczególnie zapraszają osoby wyróżniające się na polu naukowym, pełne pasji i ambicji, stawiające nie tylko na sukces w środowisku akademickim, ale też nieustanny rozwój.
Dlaczego warto?
Program TopMinds to mentoring oparty na budowaniu relacji, indywidualnym podejściu oraz transferze wiedzy i doświadczeń. Dlatego każdy i każda z uczestników i uczestniczek ma wyjątkową szansę realizować się pod opieką jednego ze współpracujących naukowców, ekspertek i ekspertów, reprezentujących różne dziedziny nauki i kultury — absolwentów programów Fulbrighta i Top 500 Innovators. Wyjątkowość i skuteczność tego podejścia potwierdzają sami uczestnicy: topminds.pl/relacje/.
Program TopMinds pozwala zdobyć wiedzę, wzmocnić kluczowe kompetencje, poszerzyć sieć kontaktów oraz poznawać dobre praktyki pod okiem wybitnych specjalistów i specjalistek. W nadchodzącym roku na uczestników i uczestniczki czekają również szkolenia kompetencyjne!
Jak i kiedy aplikować?
Formularz online i więcej informacji o programie, w tym regulamin i listę mentorów oraz mentorek znajdziesz na: topminds.pl/edycja-2024/
Zgłoszenia można przesyłać do 27 października do godz. 16:00.
Kontakt
Pytania do organizatorów można przesyłać na adres: info@topminds.pl.
Studenci i doktoranci ZUT mogą również kontaktować się z dr hab. inż. Piotr Sulikowski, prof. ZUT mailowo lub poprzez MS Teams.
Zachęcamy do wzięcia udziału w programie i przekazania informacji dalej ambitnym studentom i doktorantom, poszukającym swojej ścieżki naukowego rozwoju.
fot. materiały prasowe organizatora naboru