ZUT ma najnowocześniejszą ujeżdżalnię w regionie. Władze Uczelni w sobotę uroczyście przecięły wstęgę na otwarciu inwestycji 27.04.2024 12:54

W sobotę i niedzielę (27-28.04.2024 r.) w Akademickim Ośrodku Jeździeckim ZUT przy ul. Junackiej 21-25 odbywają się Regionalne i Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu i Skokach przez Przeszkody. W tych dwóch dyscyplinach olimpijskich zaprezentuje się blisko 150 koni.

W sobotę o godzinie 10, symbolicznie przecinając wstęgę uroczyście otwarto po remoncie nową ujeżdżalnię ZUT. Dokonali tego: profesor Jacek Wróbel Rektor ZUT, profesor Krzysztof Pietrusewicz Prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni,  dr inż. Piotr Piela Prorektor ds. kształcenia, mgr Adrianna Gudzowska Kanclerz, mgr inż. Hubert Góralski z-ca Kanclerza ds. techniczno-gospodarczych, profesor Rafał Rakoczy Dziekan WTiICh, Robert Palacz kierownik Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego, Sylwia Barbarska członek zarządu Zachodniopomorskiego Związku Jeździeckiego, Andrzej Michalski wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Jeździeckiego oraz Konrad Kijak dyrektor KIA POLMOTOR. Dodatkowo, nasze Władze wręczyły zwycięzcom nagrody w jednej z konkurencji "Mini LL".

Więcej na temat odbywających się zawodów:

www.zut.edu.pl/zut-pracownicy/aktualnosci/informacje-biezace/article/regionalne-i-towarzyskie-zawody-w-skokach-przez-przeszkody-i-ujezdzeniu.html

Remont w AOJ zakończył się jesienią 2023 r. Za ponad 8,5 mln zł na terenie całej stadniny położono system melioracyjny, a pod ujeżdżalnią o powierzchni 5 tys m2 zamontowano inteligentny system pomp z czujnikami, które nawadniają lub odwadniają teren, w zależności od warunków atmosferycznych.

Sam teren ujeżdżalni pokryto kawałkami flizeliny z piaskiem kwarcowym. Wybudowano też budkę sędziowską i zagospodarowano staw znajdujący się na terenie Ośrodka.

Fot. Aurelia Kołodziej/ZUT